Short summary report about conversation course in 2018

Ve dnech 25. 6. – 6. 7. 2018 proběhl na ČVUT FEL Letní konverzační kurz angličtiny pro doktorandy a zaměstnance ČVUT v Praze. Kurzu se zúčastnilo 40 zájemců z řad studentů i pedagogů rozdělených do tří znalostních skupin. Kurz probíhal každý pracovní den od 9:00 do 12:30 hodin. O víkendech byl doplněn dobrovolným programem spojeným s poznáváním Prahy a okolí. Kurzu se zúčastnilo na 40 studentů a zaměstnanců ČVUT.

Kurz probíhal formou neformálního setkání se šesti zkušenými lektory působící na amerických univerzitách. Participanti měli díky lektorům možnost poznávat kulturní rozdíly, navázat nové přátelské vztahy, a hlavně odbourat bariéry v komunikaci s rodilými mluvčími formou zajímavých diskuzí. Výukový program v učebnách byl pak o víkendu doplněn poznáváním Prahy a její historie a výletem do Terezína.

1. Did this class meet your expectations?

100% of responses answered yes

2. Would you take this class again, if offered in the future?

92% of responses answered yes

3. What were some things you liked best in these classes?

Most of the participants appreciated the variety of lectors. To hear different accents and pronunciations.

4. Did you like having different teachers, or would you prefer to stay with one teacher?

100% answered yes

5. Would you recommend this class to your colleagues?

100% answered yes