Příběh z naší katedry: Prozkoumejte svět měření a senzoriky s námi!

Dne 2. května jsme přivítali na Katedře měření dvě exkurze. Nejprve se k nám vydali žáci 2. a 3. ročníku oboru Informační technologie ze SOŠ Velešín. Provedli jsme je naší laboratoří, kde v letním semestru probíhá výuka předmětu Senzory a měření. Dr. Svatoš a Dr. Petrucha jim přiblížili jednotlivá pracoviště zaměřená na specifická měření fyzikálních veličin.

Ale nebylo to jen o povinných úlohách! Představili jsme jim i hravé praktické ukázky a závěrečné práce našich studentů, včetně magnetického levitátoru a senzorové LED světelné kostky. Zajímavým projektem na naší katedře je Open-Cube, kdy ve spolupráci se studenty vyvíjíme vlastní senzory a řídicí jednotku, která je kompatibilní s LEGO NXT a EV3 komponentami.

V druhé části dopoledne nás navštívili žáci 3. ročníku z Gymnázia Postupická. Měli možnost nahlédnout do laboratoře, kde se vyučuje předmět Elektrická měření. Seznámili jsme je krátce s aktuálně postavenými úlohami a opět jim ukázali i závěrečné práce našich studentů, například detektor akustických signálů nebo zobrazovač magnetického pole.

Během obou exkurzí měli účastníci příležitost položit dotazy týkající se studia a života na FEL. Nejvíce dotazů směřovalo na přijímačky na FEL, úspěšnost studia nebo studijní programy. Děkujeme všem za jejich zájem a aktivní účast!

Exkurze 1

Exkurze 2